MetakeresőMagunkrólPartnerekIM site-okOrvost keresekLinkekMediFórumEnglish





Szakmai oldalak


A belépés ingyenes
regisztrációhoz kötött.

Belépés

azonosító:

jelszó:




Regisztráció új felhasználók számára


Elfelejtette jelszavát?

Szavazás


Javul-e az egészségügy helyzete a mostani kormányzati ciklusban?

jelenlegi állás
Archívum


Semmi sem változik


Végre történik valami


Még rosszabb lesz




Főoldal Életmód, wellness, természetgyógyászat Táplálkozás, elhízás, receptek, fogyókúra Koleszterin és más zsírok

Tíz fontos tudnivaló a koleszterinről

koleszterin, HDL, LDL

Már egy egészen kis változtatás életmódunkon és étkezési szokásainkon elegendő ahhoz, hogy csökkenteni tudjuk koleszterinszintünket, mely ha magas, komoly gondot okozhat, de jól kezelhető és karban tartható.

1. Sokkoló adatok – Az Egyesült Államokban 105 millió embernek magas a koleszterinszintje, ez a lakosság 37,13 százaléka.

2. Mit jelent a magas koleszterinszint? – Közismert, hogy kétféle koleszterin létezik, az ún. jó, a HDL, és a rossz, az LDL koleszterin. Az LDL-t azért nevezik rossznak, mert elősegíti, hogy a szövetekből a vérkeringésbe kerüljön a koleszterin, a jó ezzel szemben eltávolítja a felesleget, ami a májba kerülve lebomlik. Magasnak számít a 200 mg/dl feletti összkoleszterin-érték, fontosabb azonban a kétféle koleszterin külön mért értéke.

3. A bűvös számok – Felnőtteknél a 240 mg/dl vagy annál magasabb érték számít magasnak, a 200-239 mg/dl enyhén magas, ezért figyelmet érdemel. A rossz (LDL) koleszterin szintje alacsonyabb kell hogy legyen 100 mg/dl-nél, a HDL-é pedig 40 mg/dl fölött megfelelő.

4. Tények és álhírek – Nem a koleszterinben gazdag ételek fogyasztásától lesz magas a vér koleszterinszintje. A koleszterint a szervezet maga termeli, de azért ajánlatos, hogy ha valakinek magas a szintje, ne egyen zsíros ételeket.

5. A magas koleszterinszint valódi oka – A legfőbb tényező az elhízás. Az ülő életmódtól lelassul a koleszterin anyagcsere, így magas lesz a vérben mért szintje is. Hozzájárul a stressz, valamint az életkor is.


Oldalak: 1 | 2

Dobos, L.; InforMed Hírek 8   InforMed
2010-01-13 16:07:34

Megjelent: InforMed Hírek 5; 2007-06-19

Kapcsolódó cikkek:

  • Tíz meglepő tény a koleszterinről
  • A halolaj védő hatása
  • A főtt paradicsom csökkenti a koleszterinszintet
  • Harc a „rossz” koleszterin ellen
  • Magas koleszterin szint elleni szerek a fűszerpolcon?
  • Küldje el ezt a cikket ismerőseinek!

    Nyomtatható verzió



    MediFórum: Szóljon hozzá!
    Ha orvosainktól szeretne kérdezni, NE IDE ÍRJON, az Orvos válaszol rovatnak küldje el kérdését. A választ a rovatban találja meg.
    Kérjük, olvassa el tájékoztatónkat is.


      Új hozzászólás



    Oldalak: 1


    A rovat legjobb cikkei




    Tíz meglepő tény a koleszterinről


    Mit jelentenek a koleszterin-leletek számai?


    Alacsony vérzsírszintek (hipolipoproteinémiák)


    Lipidózis


    Niemann-Pick-kór


    A rovat legfrissebb cikkei




    Hamburger koleszterincsökkentővel?


    A felborult napi életritmus a vérzsír szintet is megzavarja


    Kutatók 95 gént találtak, amelyek hatással vannak a vérzsírszintre


    Mit jelentenek a koleszterin-leletek számai?


    A transzzsírok tilalma


    Főoldal Friss hírek Betegségek Életmód-wellness-természetgyógyászat IM site-ok
    Egészségpolitika Szakmai oldalak Média ajánlat Adatvédelem Regisztráció




    Keresés






    Részletes keresés
    Metakereső



    Babanapló


    We comply with the
    This website is accredited by Health On the Net Foundation. Click to verify. HONcode standard for trustworthy health
    information:
    ellenőrzés.





    Mi ez?

    Mi ez?





    Keresés az MSD
    kézikönyvben


    Keresés a könyvben

    Megjelent a Kézikönyv 2. kiadása

    Gyógyszer a családban













    MediFórum - Orvosoknak és az egészségükkel törődőknek