Hirdetés

A pénzügyi válság hatása az egészségre

Az emberek szoronganak, főleg a nyugdíjasok, akik részvényekben és bankban tartják a pénzüket. Ha valaki szorong, az kihat egész családjára is. Házastársak összevesznek, és ebből a gyerekek sem maradnak ki.

szorongás, krízis |

InforMed Hírek29   InforMed | Dobos, L.

Kép: The Guardian

Hónapok óta tart már a krízis.Több mint egy éve tart az ukrajnai háború. Először fölmentek a gázárak, aztán hozzájött az infláció, ráadásul mindez a koronavírus válság után és egy újabb hullám közepén, a szorongás egyre fokozódik.

Súlyosbítja a helyzetet, hogy még a felső vezetők sem tudják, mikorra stabilizálódik a helyzet, nem beszélve arról, hogy a legtöbb ember úgy érzi, tehetetlen. 

Rengetegen fordulnak orvoshoz alvászavarral, gyomor- és bélpanaszokkal, és a szokásos influenza vagy megfázás is súlyosabb formában jelentkezik. Jobban fogy a nyugtató, és az emberek többet is isznak.
Mit javasolnak a szakemberek?

Őrizzük meg hidegvérünket. Ne pánikoljunk. Legyünk óvatosak, és ne veszítsük az bizalmunkat. Nagy részben pszichés okai vannak a pánik fokozódásának.

Kételkedéssel fogadjuk a média jelentéseit. Ha a sajtó nagy világválsággal fenyeget, az csak olaj a tűzre.

– Tegyünk valamit. Aggódásunkat változtassuk tettekké. Bármi, ami azt az érzést nyújtja, hogy mi is tudjuk irányítani pénzügyeinket, sikeresen csökkenti a szorongást.

– Éljünk kiegyensúlyozottan. Ha csak a válsággal foglalkozunk, teljesen kimerülünk mind testi, mind lelki értelemben. Étkezzünk helyesen, kapcsolódjunk ki, figyeljünk az egészségünkre.

– Nézzük át pénzügyeinket, ha eddig nem takarékoskodtunk, itt az ideje. Ha munkahelyünkön megszorítások vannak vagy rövidebb a munkaidő, gondoljuk át, nem kellene-e változtatni.

szorongás, krízis

2023-06-12 17:08:41

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop