Legalább annyi mítosz kering a másnaposságról, ahány koktél van, ami okozhatja ezt a kellemetlen állapotot. A lefekvés előtt fogyasztott tészta, és a reggeli sör megér egy alaposabb vizsgálatot. Lássuk hát a leggyakoribb tévhiteket!
Amerikai kutatók egy vizsgálat során kimutatták, hogy az alkoholista nők agyát sokkal jobban károsítja az alkohol, mint a férfiakét. A már alkoholfüggő nőknél hamarabb alakul ki súlyos és visszafordíthatatlan agykárosodás.
Néhány pohárral többet iszunk, és másnap kínzó fejfájásra, rosszullétre ébredünk.
Egy nagyobb ivászat után már azzal is sok gond lehet, hogy előző éjjel nem volt tiszta a fejünk, és az ítélőképességünk, a történet azonban gyakran a másnapossággal folytatódik reggel.
A tizenévesek közül, akik látják a szüleiket részegen, többen rúgnak be, mint azok, akik soha sem látták pityókásan a szüleiket.
Nincs olyan alkoholmennyiség, ami biztonsággal fogyasztható a Washingtoni Egyetem kutatóinak a The Lancet brit orvosi hetilapban megjelent tanulmány szerint.
A repülőtéri ivászat elleni kampány kezdődött a brit kormány támogatásával pénteken, az év legforgalmasabb napján az Egyesült Királyság repülőterein. A One Too Many elnevezésű akció célja megakadályozni, hogy az ittas utasok fennakadásokat okozzanak a légi közlekedésben.
Kis mennyiségű alkohol fogyasztása is káros az egészségre - állapította meg egy kutatás nyomán készült jelentésében a belga közegészségügyi tanács (CSS).
Vége az olcsó ivászatnak Skóciában: az edinburghi parlament által hat éve elfogadott, de a hosszas jogi csatározások miatt csak kedden életbe lépett törvény alapján jelentősen emelkedett a kiskereskedelemben forgalmazott szeszfélék árának alsó határa.
A túlzott alkoholfogyasztás a legfontosabb megelőzhető kockázati tényező a demencia kialakulásában - állapította meg a statisztikai elemzést végző szervezet (THEN, Translational Health Economics Network), mely a The Lancet Public Health orvosi szaklapban jelent meg.