Az idei év első hét hónapjában 346 megbetegedés történt Magyarországon
A világjárvány 2 és fél éve velünk van, de a körülmények folyamatosan változnak – és ez megnehezítheti a legrosszabb hatások elkerülésére irányuló erőfeszítéseket.
A plasztikai műtéten átesettek közel 40 százaléka mondta, hogy alaposabban kellett volna informálódnia a kockázatokról és szövődményekről, mielőtt kés alá feküdt, tudhatjuk meg egy nemrégiben készült felmérésből.
Egy ausztrál tanulmány szerint a szülési fájdalmak ellen végzett epidurális érzéstelenítés a szülést követő néhány hétben szoptatási gondokat okozhat, és előfordulhat az is, hogy az anya hamarabb abbahagyja a szoptatást.
Egy Ausztráliában végzett vizsgálat szerint túlsúlyos vagy elhízott gyermekeknél már hat éves kor körül elváltozások jelennek meg a szemben, ez figyelmeztető jele annak, hogy a későbbi életszakaszban szív- és érrendszeri betegség kialakulása lehetséges.
Már az egészen kisgyermek is meg tudja különböztetni a szavahihető bábút attól, amelyik nem mond neki igazat. Egy kanadai vizsgálatban 3-4 éveseknek azt a képességét vizsgálták, hogy meg tudják-e állapítani, ki a megbízható, kinek lehet hinni.
Genetikai bizonyíték van arra, hogy a tetvek által terjesztett tífusz és az ún. lövészárok-láz kulcsfontosságú szerepet játszott Napóleon seregének 1812-es oroszországi vereségében.
A gyakori derékfájás okát kutatva, egy szakember új elméletet állított fel arról, mikor állt az ember két lábra. Az első nyomot egy régészeti lelet adta: az ember és a majom közös ősének 21 millió éves gerincoszlopa nagyon hasonlít az emberére
Amerikai kutatók szerint a pánikbetegek többsége nem kap megfelelő kezelést az alapellátásban. A pánikbetegség gyakori lelki rendellenesség, amely a népesség mintegy 5 százalékát érinti.
A pánikroham hirtelen ránktörő félelemérzéssel jár, ráadásul bármikor előfordulhat, még álmunkban is. Sokan összetévesztik a szívrohammal, olyan erős halálfélelemmel járhat.