Az emberiség történelme összefügg a járványok történetével. Számos ókori felirat vagy irodalmi mű emlékezik meg járványokról, de ma már nehéz megállapítani, milyen fertőző betegségekről lehetett szó. Inkább csak sejtjük, hogy himlő, pestis vagy malária fordult elő.
Az első hatékony védőoltást, amely a modern kor védőoltási elvét és gyakorlatát
megalapozta, a himlő megelőzésére használták.
A járvány nemcsak mennyiségileg, de minőségileg is több, mint fertőző betegség. A fertőző betegség egy ember harca a mikroorganizmus egy egyedével, és annak utódaival, a járvány az emberiség harca egy mikroorganizmus-fajjal.
Aligha nyújt védelmet a hetvenes évek közepe táján kapott himlőoltás – állítják a foglalkozásuk miatt az USA Maryland államában 1994 és 2001 között himlő ellen újonnan beoltott 621 mikrobiológus ellenőrző vizsgálata alapján a kutatók.
A mai napig több tucat megerősített és gyanús esetet jelentettek világszerte, néhány esetben nem nyilvánvaló az eredete, ami azt jelenti, hogy a vírus észrevétlenül terjed.
Egyes csecsemőknél, akiknél fennáll a hirtelen csecsemőhalál szindróma (SIDS) veszélye, alacsony a butirilkolinészteráz (BChE) nevű enzim vérszintje.
Az amerikai gyermekorvosi akadémia (AAP) 2011 óta először közölt a bölcsőhalál megelőzésére új ajánlást a Pediatrics gyermekorvosi folyóirat aktuális számában.
Sokat ronthat a marhahús, a tej és a búzafélék fogyasztása egy irritábilis vastagbélszindrómában (IBS) szenvedő ember állapotán a gyors gázképződés miatt, derült ki egy brit tanulmányból.
Az irritábilis bél szindróma (IBS) egy krónikus gyomor-bélrendszeri rendellenesség, amely világszerte a felnőttek 11%-át érinti.
Az ismerkedésre létrehozott weboldalak mellett ismét egyre inkább előtérbe kerülnek a társkereső ügynökségek.