Évtizedek óta a klinikusok csak korlátozott hatékonysággal tudták kezelni a betegek hipertrófiás kardiomiopátia (HCM) tüneteit – más szívbetegségek kezelésére kifejlesztett gyógyszerekkel.
A magyar kutatók új kommunikációs útvonalat találtak az agykéreg és az agyba érkező információk feldolgozásában kulcsszerepet játszó kéreg alatti dúc, a talamusz között.
A szepszis a fertőzésre adott súlyos gyulladásos válasz, és világszerte a kórházi kezelések és halálozások vezető oka. Mivel a szeptikus sokk halálozási aránya nagyon magas, a szepszis korai diagnózisa kritikus.
Az epe- és májbetegségek bizonyos formáiban használt gyógyszer, az ursodeoxikolsav (UDCA) hasznos lehet a COVID-fertőzés megelőzésében vagy kezelésében – erre a kérdésre kerestek és találtak bizonyítékokat az amerikai Nature szakfolyóiratban megjelent tanulmány szerzői.
A pontos képalkotás kritikus fontosságú a daganat lokalizációjában, a betegség stádiumának meghatározásában és a recidívák kimutatásában.
Fumio Kishida miniszterelnök pénteken bejelentette, hogy Japán fontolóra veszi a Covid-19- nek a szezonális influenzával azonos kategóriába való visszaminősítését.
A spondylitis ankylopoetica (SPA) vagy Bechterew-kór elsősorban a gerinc kisízületeinek és a keresztcsont-csípőcsonti (sacroiliacalis) ízületek gyulladása majd elmeszesedése, elcsontosodása. Ennek következtében alakulhat ki a botmerev gerinc, mely súlyos mozgáskorlátozottsághoz vezethet.
A Bechterew-kór főleg a gerinc kisízületeiben, a keresztcsont és az ülőcsont közötti ízületekben (sacroiliacalis ízületek) zajló, ismeretlen eredetű gyulladásos betegség. Az esetek kb. 35%-ában a gerinc és a sacroiliacalis ízületeken kívül más ízületek érintettsége is előfordul.
A spondylitis ankylopoetica (SPA) egy gyulladásos betegség, mely elsősorban a gerinc ízületeit érinti, és súlyos fájdalmat, deréktáji merevséget okoz. Az SPA lassan halad előre, rendszerint 45 éves kor előtt kezdődik és hatása egész életen át fennáll.
A veszettség vírus okozta fertőzéses betegség, amely veszett állatok testváladékaival, főként nyálával terjed. A legfélelmetesebb emberi betegségek egyike. A vírus a fertőzött személy agyvelejébe, illetve központi idegrendszerébe jutva, gyakorlatilag minden esetben halálos kimenetelű agyvelőgyulladást okoz.