Sok nőnél jelentkezik szabálytalan, nagyon erős vagy kimaradó vérzés. Az alábbiakban azokat az okokat ismertetjük, melyek egészséges nőknél jelentkeznek, és néhány tanácsot adunk, hogy mit lehet tenni.
Az ME/CFS (myalgiás encephalomyelitis, ismertebb magyar nevén krónikus fáradtság szindróma) egy egyelőre tisztázatlan mechanizmusú, de számos tünettel járó és akár súlyos testi korlátozottságot is okozni tudó tartós betegség.
A járványidőszakokban sokat hallunk a C-vitamin szerepéről az immunrendszer támogatásában, illetve a vírusokkal és egyéb kórokozókkal szembeni ellenálló képességünk erősítésében. Ezzel azonban korántsem merülnek ki a lehetőségeink az immunerősítésre: más vitaminok pótlásával és bizonyos életmódbeli változtatásokkal is hozzájárulhatunk szervezetünk védelmi rendszerének optimális működéséhez. Cikkünkben ezeket járjuk körbe.
Az ortopédia és a traumatológia folyamatosan fejlődik az elmúlt években, és számos új technológia és kezelési módszer vált elérhetővé.
Az elmúlt évben a COVID-19 járvány hatása átformálta az egészségügyi ipart és felgyorsította az orvostudomány fejlődését.
A burnout szindróma (kiégés) egy pszichológiai állapot, amelyet általában munkahelyi stressz és túlzott terhelés okoz.
Ha frissebb aggyal, jobban akar dolgozni, és meg akarja védeni magát a kiégéstől, fogadja meg az alábbi tanácsokat:
Az emésztőrendszeri betegségek kezelése és diagnosztizálása folyamatosan fejlődik, és az új kutatások és technológiák lehetővé teszik, hogy egyre hatékonyabban kezeljük ezeket a betegségeket. Az alábbiakban néhány újabb fejlesztést mutatunk be a gyomor-bélrendszeri betegségek terén
A hepatitis C fertőzés kezelésének célja a vírus teljes eliminációja a szervezetből, vagyis a betegség gyógyítása. A korábbi terápiák közé tartoztak az interferon alfa és ribavirin kombinációja, amely sok mellékhatással járhatott, és csak körülbelül 50-60% -os gyógyulási arányt mutatott.
A méregtelenítéssel kapcsolatban megoszlanak a vélemények, melyeket az alábbiakban ismertetünk.