A hírvivő RNS (mRNS, messenger RNS) technológián alapuló rák elleni vakcina, amelyet kombinálnak a pembrolizumab (Keytruda) néven forgalmazott gyógyszerrel, biztató eredményeket mutatott egy 2b fázisú klinikai vizsgálatban.
A gyógyteák, tinktúrák segíthetnek az álmatlanság ellen, de először beszélje meg orvosával. Még a természetes altatók is okozhatnak mellékhatásokat, vagy megzavarhatják a többi gyógyszer működését, és nem ellenőrzik biztonságukat vagy minőségét. Feltétlen ajánljuk, hogy pontosan tudja, mit használ.
A legtöbb ember tisztában van az ittas vezetés veszélyeivel, de nem veszik komolyan az álmosságot. Ez nagy hiba. A kutatók azt találták, hogy a 18–24 óra alvás nélküli vezetés hasonló kockázatot jelent, mint a részegség.
Talán az alkohol a ma legelterjedtebb, legveszélyesebb szenvedélykeltő kémiai anyag. Az iparilag fejlett, civilizált országokban nagyon sokat isznak. A fejenkénti fogyasztást az eladott alkoholtermékek mennyiségéből szokták kiszámolni,ezt tiszta alkoholra számítják át. Magyarországon kb. 11 liter a fejenkénti kimutatható tiszta alkoholfogyasztás.
A fájó térd, a sajgó derék és csípő igen kellemetlen érzés, főleg ha ezek a bántalmak már állandóan jelentkeznek. Ilyenkor a mindennapok sem olyan gördülékenyek, korlátozottakká válhatunk a mozgásban, teherbírásunk pedig csökkenhet, akár a munkából is kieshetünk néhány napra vagy hétre. Ezért is fontos tisztában lenni azzal, hogy ilyen esetben milyen pénzügyi ellátásra számíthatunk – nézzük meg ezt közelebbről!
Miért vagyunk fogékonyabbak a betegségekre télen? A mögöttünk hagyott, járvánnyal terhelt években sokakban erősödött a tudatosság mind a higiénia, mind az egészségmegőrzés terén. Nehéz pozitív hozadékait találni a pandémiának, ha mégis minden rosszban keresnénk valami jót, akkor ezt talán meg lehet említeni. Az alapos fertőtlenítés vagy a rendszeres kézmosás minden évszakban kifizetődő, télen pedig különösen, amikor kifejezetten kedvező a környezet a vírusok terjedésének.
A gyakran „néma gyilkosnak” nevezett hipertónia általában nem jár tünetekket, miközben növeli a súlyos egészségügyi problémák kockázatát: a szívbetegségeket, a szívelégtelenséget és a szélütést.
A megvastagodásos szívizom-elfajulás a szívbetegségek azon csoportja, melyet a kamrák falának megvastagodása jellemez. A hipertrófiás kardiomiopátia veleszületett rendellenesség is lehet.
Évtizedek óta a klinikusok csak korlátozott hatékonysággal tudták kezelni a betegek hipertrófiás kardiomiopátia (HCM) tüneteit – más szívbetegségek kezelésére kifejlesztett gyógyszerekkel.
A magyar kutatók új kommunikációs útvonalat találtak az agykéreg és az agyba érkező információk feldolgozásában kulcsszerepet játszó kéreg alatti dúc, a talamusz között.