A különböző típusú májmegbetegedések egymástól való elkülönítésében, egyáltalán a májbetegség kimutatásában segítségünkre vannak a laboratóriumi vizsgálatok.
A pikkelysömör egy krónikus autoimmun betegség, amelynek kezelése több módszerrel lehetséges, beleértve a kenőcsöket és krémeket, a fototerápiát, a biológiai terápiát, az életmód változtatásokat és a pszichológiai támogatást
Kötetnyi irodalom tárgyalja a női menopuza biológiai-élettani vonatkozásait, reménykeltő terápiás lehetőségeit és ezek eredményeit. Jóval kevesebb szó esik a férfi klimaxról, pedig sokakat érint.
Nem tisztasági mániáról van szó, ha azt mondjuk, nem való állat az ágyba. A kutyák olyan élőlények, amelyek számtalan élősködőnek adnak szállást: tetvek, bolhák, sőt az esetek 70%-ában bélférgek lakják kedvencünket.
A thai masszázs eredetét Jivaka Kumar Bhaccha indiai orvosra, Buddha kortársára és barátjára vezetik vissza. A két és fél ezer év alatt bizonyosan fejlődött és a kínai akupunktúra tanítás is hatott rá.
A tüdőgyulladás (pneumonia) gyakori, heveny tüdőbetegség. Hazánkban évenként kb. 100000-en betegszenek meg tüdőgyulladásban.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) rákkutató részlege az alacsony kalóriatartalmú édesítőszert, az aszpartámot „lehetségesen rákkeltőnek” minősítette. További kutatásokra van szükség az édesítőszer és a rák közötti lehetséges kapcsolat feltárásához.
A hőguta hosszantartó, igen nagy meleg hatására kialakuló, életveszélyes állapot, amikor a beteg képtelen megfelelő mértékben verítékezni ahhoz, hogy testhőmérséklete csökkenjen. Ez az állapot a legtöbb esetben gyorsan alakul ki, és azonnali, erélyes kezelést
igényel.
Jobban izzad, mint a többiek? Már öt perces futás után is verítékezik? Meg kell törölnie a tenyerét, valahányszor kezet akar fogni valakivel?
Természetes, hogy melegben vagy fokozott fizikai igénybevétel esetén izzadunk, néha azonban enélkül is verejtékezünk. Hogy mitől, arról a következőkben lesz szó.