Sokak számára a tavasz a legnehezebb időszak. Már csak néhány hét van a strandidényig, és ha felpróbáljuk a fürdőruhát vagy a rövidnadrágot, bizony lelepleződnek a hurkák. Az alábbiakban néhány tippet közlünk a testmozgással kapcsolatban.
A kutatók SARS-CoV-2-t mutattak ki COVID-19-ben elhunyt betegek májában. A Nature Metabolism publikációja szerint a fertőzés a májműködés zavarához vezethet.
Manapság mintha csak a fiatalokról és a fiataloknak szólna a világ. Pedig a negyedik X-en túl sincs vége mindennek. Sőt!
A nők sokkal inkább tartanak az öregedéstől, mint a férfiak. Országonként más és más a képlet, Kínában például, a korlátozott születésszám miatt, a legfőbb aggály a következő: ki fog rólam gondoskodni? Franciaországban a válaszadók egyharmada szerint az öregség 80 után kezdődik. Az Egyesült Államokban a nőknél és a férfiaknál eltérő, amitől a leginkább tartanak.
Sokkal jobban érzem magam 76 évesen, mint amikor 56 voltam - vallja az öregedésről George Vaillant, a pszichiátria professzora a Harvardon. Azokat viszont, akik még nem érték el a bölcs időskort, számos dolog aggasztja.
Az optimális testsúly elérése kritikus szerepet játszik az egészséget illetően. Valóban megéri tehát időt és energiát ölni a fogyásba, azonban nem mindegy milyen úton próbáljuk mindezt megvalósítani.
Sajnos még mindig sokan hisznek el olyan mítoszokat és ferdítéseket az egészségügyet tekintve, amelyek nem csupán haszontalonok, de kifejezetten károsak is. Nézzünk meg tehát három ilyen mítoszt, és cáfoljuk meg őket!
A legtöbb médiumban kizárólag csak arról hallani, hogy az egészséges táplálkozás és a mozgás lehet a kulcs a hosszú és betegségmentes élethez. Viszont gyakran megfeledkeznek két fontos másik tényezőről is, ami nagyban hozzájárul az egészségünkhöz. Az egyik a mentális egészség, a másik pedig az ebből következő negatív stressztől való mentesség elérése.
A faggyúmirigyekben gazdag területeken - orr és szájzugok közötti redők, hajas fejbőr határa, a szegycsont előtti bőrfelszín stb. - különösen zsírossá válhat a bőr.
A magzat már a méhen belül gyakorolja a fájdalmas arckifejezést. A grimaszolással és sírással a kommunikációra készülnek - vélik a Durhami és a Lancasteri Egyetem kutatói.