A köldökzsinór őssejtek levételéről, megőrzéséről és felhasználásáról számos téves elképzeléssel találkozhatunk. Utánajárunk az őssejt levétel körüli tévhiteknek, és felfedjük a módszer valódi hasznosságát.
"Nem megfelelő" tudományos alapokra támaszkodva és a pácienseinek műtéti beleegyezését nem egyértelműen tiszta módszerekkel megszerezve dolgozott Paolo Macchiarini olasz őssejtkutató, akinek munkáját egykor forradalmiként ünnepelte a szakma - állapította meg a svéd Karolinska Intézet megbízásából dolgozó szakértői testület friss jelentése.
A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó Kate Rubins egy aprócska műszerrel végezte az első teljes DNS-szekvenálást Föld körüli pályán.
Rejtélyes betegség tüneteivel került kórházba kivizsgálásra Dakkában egy négyéves bangladesi kisfiú, aki úgy néz ki, mintha öregember lenne - közölték az orvosok és a hozzátartozók.
A korai emberfélékkel ellentétben, akik rájöttek, hogyan készítsenek maguknak párkaszerű ruházatot a hideg ellen, a neandervölgyieknek valószínűleg azért nem sikerült átvészelniük a jégkorszakot, mert nem tudták melegen tartani magukat az állatok bundájával - állapították meg a kanadai Simon Fraser Egyetem kutatói.
A férfiak mezőnyében a hollandok, a nőknél a lettek a legmagasabbak a világon - derült ki egy 187 országra kiterjedő új tanulmányból, amely 1914-től 2014-ig vizsgálta az országok lakosainak magasságváltozását.
Megvásárolta a százéves szardíniaiak genetikai adatait őrző olasz SharDNA adatbankot a biotechnológiára specializálódott Tiziana Life Sciences brit társaság.
A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó Kate Rubins egy aprócska műszerrel készül végrehajtani a Föld körüli pályán végzett első teljes DNS-szekvenálást. (A szekvenálás a DNS építőköveit alkotó nukleotid-bázisok sorrendjének a meghatározása).
Húsz éve, 1996. július 5-én született meg Skóciában a világ első, testi sejtből klónozott emlőse. A Dolly névre keresztelt nőstény bárány hat és fél évet élt. Az MTVA Sajtó- és Fotóarchívumának összeállítása:
Az egymás közti szaporodás miatt a neandervölgyiek genomja olyan káros mutációkat is tartalmazott, amelyek 40 százalékkal csökkentették ezen ősemberek reprodukciós képességét a modern emberekéhez képest - állapították meg a kutatók, hozzátéve, hogy ezek az ártalmas génvariációk még ma is éreztetik a hatásukat néhány populáció esetében.