A burnout szindróma (kiégés) egy pszichológiai állapot, amelyet általában munkahelyi stressz és túlzott terhelés okoz.
Ha frissebb aggyal, jobban akar dolgozni, és meg akarja védeni magát a kiégéstől, fogadja meg az alábbi tanácsokat:
Az emésztőrendszeri betegségek kezelése és diagnosztizálása folyamatosan fejlődik, és az új kutatások és technológiák lehetővé teszik, hogy egyre hatékonyabban kezeljük ezeket a betegségeket. Az alábbiakban néhány újabb fejlesztést mutatunk be a gyomor-bélrendszeri betegségek terén
A hepatitis C fertőzés kezelésének célja a vírus teljes eliminációja a szervezetből, vagyis a betegség gyógyítása. A korábbi terápiák közé tartoztak az interferon alfa és ribavirin kombinációja, amely sok mellékhatással járhatott, és csak körülbelül 50-60% -os gyógyulási arányt mutatott.
A méregtelenítéssel kapcsolatban megoszlanak a vélemények, melyeket az alábbiakban ismertetünk.
A fibromyalgia elnevezés izomrostfájdalmat jelent, az inak és szalagok, a nyálkatömlők, a bőr alatti zsírszövet és az izmok fájdalmasságát jelöli, ezért leginkább a reumatikus betegségek körébe sorolják.
A fáradtság és a kimerültség a szervezet normális reakciója a szokatlan terhelésekre és a kellő pihenés rendszeres elmaradása miatt. Ezek a tünetek gyakran kísérik a helytelen táplálkozást, az élvezeti szerek túlzott és rendszeres fogyasztását, a kevés alvást, vagy a fertőző betegségek utáni állapotot.
A sclerosis multiplex (MS) egy krónikus autoimmun betegség, amely a központi idegrendszert érinti, és számos tünetet okoz, például fáradtságot, izomgyengeséget és kognitív nehézségeket.
Hipertireózis - olyan állapot, melyben a pajzsmirigy túlműködik - akkor alakul ki, mikor a pajzsmirigy túl sok hormont termel. A hipertireózisnak számos oka van, köztük immunológiai reakciók (úgy hiszik, hogy ez a Basedow- Graves-kór oka). Akiknek tireoiditiszük (pajzsmirigy-gyulladás) van, jellegzetes módon átesnek egy hipertireoid szakaszon.
A koronavírus terjedését vizsgáló tanulmány nemcsak korábban nem ismert koronavírus-forrásokat azonosított, de alapul szolgálhat más kórokozók – például influenza vagy RSV – terjedésének fékezésére és járványok megelőzésére is.