Arczsibbadás

Kérdés:  31 éves nő vagyok. Pár hónapja (van, hogy ritkábban, de az utóbbi napokban többször is) az arcomon érzek zsibbadást. Az arccsontomon főleg, de lejjebb is szoktam. Az egész pár másodpercig tart. Összefügghet koleszterinnel? Picit magasabb szokott lenni. Ezenfelül a triglicerid-szintem is magasabb, mint kellene. Az orvosom azt mondta, hogy az erekre a triglicerid nem rakódik le, inkább ritmuszavarokat okoz. Igaz ez? Melyik a veszélyesebb?

| szorongás, stressz
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2009 ;14(áprilisi)   InforMed

Felejtse el ezeket a koleszterin ijesztgetéseket. A trigliceridre vonatkozó információja meg egyenesen butaság. Biztosan stresszes, fáradt attól érzi úgy, hogy zsibbad az arca.

Kapcsolódó cikkek a Szorongásos betegségek (pánik, fóbia, kényszerbetegségek, stressz) rovatban olvashatók.

2009-05-07 13:33:15
| szorongás, stressz
hirdetés