Lötyög a szívem

Kérdés:  Nagyon szeretném, ha segíteni tudna nekem abban, hogy elmondja mi okozhatja, hogy 1 hete bugyborékoló, lötyögő érzéseim vannak a szívem tájékán. Van, hogy egy nagyobbacska dobbanást érzékelek, (de azt is csak finoman), van, hogy több kicsi remegést, és az egész olyan buborékszerű. Mivel kissé hipochonder vagyok, ez eléggé zavaró, mert a vérnyomásom is megemelkedik az ijedtségtől.
Jelenleg a fejem is fáj, nem tudom, mit tegyek. Menjek orvoshoz, vagy csak vegyem tudomásul, hogy túlreagálom a dolgokat? 50 éves nő vagyok, Lokrent, Co-Renitecet, és Xanaxot szedek már 20 éve, de így 99%-ban normális a vérnyomásom. Szívultrahangon tavaly januárban voltam, akkor a kardiológus rendben talált, azt mondta, jó szívem van.
Kérem, adjon nekem tanácsot! Nagyon köszönöm, hogy időt szán rám. Legyen áldott!
Üdvözlettel!

| szorongás, szívpanaszok, szívpanaszok
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2009 ;14(júniusi)   InforMed

Aggódni semmi esetre se kell, vegyen be egy plusz Xanaxot, és ha valóban szaporább is a pulzusa, átmenetileg emelje meg a bétablokkoló (Lokren) dózisát is.

Kapcsolódó cikkek a Szorongásos betegségek (pánik, fóbia, kényszerbetegségek, stressz) rovatban olvashatók.

2009-06-24 15:41:16
| szorongás, szívpanaszok