Vérnyomás ingadozása

Kérdés:  Mitől lehet az, hogy édesanyám vérnyomása nagymértékben ingadozik? Egy hónapja nagyon magas volt a vérnyomása, volt, hogy elérte a 180-at, a háziorvos hasi ultrahang és szemészeti vizsgálat után a Levenor nevű gyógyszert írta fel neki. Egy hétig szedte, de utána abbahagyta, mert nagyon rosszul érezte magát tőle. Az ezt követő két hétben nagyon alacsony lett a vérnyomása, volt, amikor 90-ig is lement, de valamikor meg 150. Éjszaka dolgozik, és több mint 30 éve erősen dohányzik.
Kérem, segítsen, mert nagyon aggódom érte, félek, hogy valami komolyabb baja is lehet. Milyen vizsgálatokat javasol? Ez a nagy vérnyomás ingadozás minek lehet a tünete?
Válaszát előre is köszönöm!

| magas vérnyomás, stressz
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2009 ;14(júniusi)   InforMed

Lehetséges, hogy valamilyen stressz-állapot, szorongás vitte fel a vérnyomását, és valóban nem igényel tartós vérnyomáscsökkentő kezelést, inkább alkalmanként valami nyugtatót. Ha mégis gyógyszerre lenne szüksége én a kezelését bétablokkolóval kezdeném.

Kapcsolódó cikkek a Magasvérnyomás-betegség rovatban olvashatók.

2009-06-24 15:41:18
| magas vérnyomás, stressz
hirdetés