Fogamzásgátló-Közti vérzés

Kérdés:  4,5 éve szedem a Diane35 tablettát, akkor a nőgyógyászom a pattanásaim miatt javasolta ezt a fogamzásgátlót. Pár hónapja a tabletta szedése alatt pecsételő vérzést tapasztaltam, volt, hogy több napig tartott, úgy, hogy egy szem tablettát sem hagytam ki, mindig időben beszedtem. A menstruációm minden alkalommal rendesen megjött. A problémámmal elmentem az orvosomhoz, aki megvizsgált és azt mondta, hogy nincs semmi szervi bajom. Rákérdeztem, hogy nem lehetséges, hogy tablettát kellene váltanom, nem attól fordul elő köztesvérzés? Az orvosom azt mondta, hogy szerinte nem szükséges a váltás. A köztes, pecsételő vérzés azóta is jelentkezik, ami nem hiszem, hogy normális lenne.
Szeretném megkérdezni, lehetséges, hogy mégis a tabletta okozza a vérzéseket és írassak fel másik tablettát? Ha ezt javasolja, mit ajánl a Diane helyett?
A választ előre is köszönöm!

| fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2009 ;14(júniusi)   InforMed

Nem írja életkorát!
Neten át nem írok gyógyszernevet, de elképzelhető a váltás. PCOS nem áll fenn Önnél?
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról és a PCOS-ről írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás, abortusz rovatban olvashatók.

2009-07-01 23:55:34
| fogamzásgátlás
hirdetés