Hasmenés - Gyógyszertől?

Kérdés:  Fél évig szedtem Coaxilt, napi 3-at, és este 1 Ataraxot. Majd 1,5 hónapja váltottunk a Coaxilról Cipralexre, az Atarax maradt. Nem tudom eldönteni, hogy a gyógyszernek köze lehet-e hozzá, de 3 hete minden étkezés után azonnal rohannom kell a WC-re.
Igazából korábban is voltak hasonló emésztési problémáim, de ilyen mértékű még soha. Azelőtt reggelente volt egyszer székletem, nagyon ritkán ebéd után. Okozhat ilyen állandó hasmenést, hasfájást a Cipralex? Vagy forduljak a háziorvosomhoz? Feltétlenül meg kell neki említenem, hogy ezeket a gyógyszereket szedem. Tegnap óta Depakinet is elkezdtem szedni, a hasmenésem továbbra is fennáll.
Várom válaszát!

| Cipralex, hasmenés, háziorvos
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2010 ;15(májusi)   InforMed

Válasz:  Nehéz így a távolból belelátni Önbe, hogy mi is történik. A szerotonin visszavételt gátló antidepresszánsok, mint a Cipralex is szoktak ritkán, esetleg az első 2-3 napban hányingert, lazább székletet okozni, de ilyen hosszú ideje fennálló panaszokat én más betegség vagy állapot számlájára írnám. Valóban célszerű lenne háziorvoshoz fordulni.

Kapcsolódó cikkek a Hasmenés, székrekedés rovatban olvashatók.

2010-05-24 17:32:33
| Cipralex, hasmenés, háziorvos
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop