Mellkasi- és torokszorítások

Kérdés:  December közepén kezdődtek hullámokban jövő mellkasi szorításaim. 1-2 másodpercig tartanak, 1-2 nagyobb szívdobbanással. Illetve torokszorításos érzésem is van néha. Háziorvosom EKG-ra küldött, aminek az eredményére azt mondta, hogy a feszültség látszik rajta. Vérképem rendben. 45 éves nő vagyok, 47 kg-mal, pedagógus. Ezelőtt nem voltak még ilyen tüneteim, bár voltam már nehéz élethelyzetben pszichológusnál.
A társasházban ahol lakom, az utóbbi időben több alkalommal volt cirkusz (rendőrség, verés, veszekedés), ami nagyon nyomasztott és félelemmel töltött el, még most is összerezzenek, ha hangos beszéd van akármelyik szomszédban.
Hozzájárultak ugyanebben az időben az iskolában összejött sok munka, túlórákkal, illetve családi nehézségek is. (A férjem most mondott le félállást az iskolában, mert nehezen viseli az agressziót és a tehetetlenséget. Ez rám is erős kihatással volt, mert nap, mint nap az ő idegessége rám is átragadt.) Tüneteim nem múltak el 3 hét alatt.
Pszichiáterhez fordultam, és a megbeszélés után a doktor 2 hétig fél-fél szem 0,25-ös Xanaxot írt fel, délelőtti és délutáni bevétellel, majd 2 hét elteltével 1-1 szemet, 1 hónap múlva pedig visszavár.
Azt is mondta, hogy ezzel előkészítjük az estleges pszichoterápiát, ha szükséges. Olyan sok rosszat olvastam a Xanaxról (illetve a hasonló gyógyszerekről), hogy aggódok a gyógyszerszedés miatt. Nem szeretnék semmilyen formában rászokni. Most viszont úgy érzem, hogy egyedül ezt nem tudom megoldani, ezért kértem segítséget.
Megkérem Önt, írja meg nekem véleményét!
Köszönettel!

szorongás, testi tünetek, pszichiátriai és pszichoterápiás kezelés, testi tünetek | Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2013 ;18(januári)   InforMed | Bezzegh, É.
Válasz:  Megértem, hogy rosszul van és valóban ebben a helyzetben a legjobb lenne a pszichoterápia. Átmenetileg szedett Xanax nem fog ártani. Ahhoz hogy a pszichoterápia hatékony legyen, hetente egyszer legalább el kell járni, az elmenésen kívül komoly lelki, időbeosztási és esetenként anyagi megterhelést jelent, ha vállalja / a legritkább esetben finanszírozza sajnos a TB a pszichoterápiát/. Viszont ez hozhat tartós javulást.

Kapcsolódó cikkek a Pszichoszomatikus betegségek rovatban olvashatók.

2013-01-14 07:16:22
| szorongás, testi tünetek, pszichiátriai és pszichoterápiás kezelés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop