Szédülésérzet

Kérdés:  Pár napja a fejem mozgatásakor, illetve oldalra nézéskor szinte leírhatatlan szédülés érzetem van. Nem olyan, hogy imbolygok, csak egy pillanatnyi furcsa érzés. Megjegyzem, enyhébb pánikbetegségre gyógyszert szedek - Rivotril és Asentra.
Lehet ez esetleg szemüvegprobléma?

| szédülés, szervi betegségek, háziorvos, szorongás
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2013 ;18(januári)   InforMed

Válasz:  Utalt levelében a tüneteire, a gyógyszerekre, amiket szed és a betegségére, és arra, hogy szemüveget is visel. Ezek mind belejátszhatnak az okok palettájába, ami a szédülést illeti, de ettől független gyakoribb okok is lehetnek, amik egyéb testi betegségekre utalnak, a belső fül betegségeire vagy vérkeringési zavarra. Amire ez a válasz megjelenik, remélhetőleg már háziorvosa megvizsgálta és el tudja indítani a kivizsgálását vagy kezelését.

Kapcsolódó cikk: A szédülésről

2013-01-26 05:44:31
| szédülés, szervi betegségek, háziorvos, szorongás