Gyógyszerről leszokás

Kérdés:  1,5 évig szedtem Anafranilt napi 150 mg-ot. Egyik napról a másikra abbahagytam a szedését. Úgy érzem, nincs rá szükségem.
Elvonási tünetként a szédülés mennyi ideig tarthat fenn? Nyugtasson meg, hogy nem marad mindig így.
Tudom, az orvosok a fokozatos elhagyást javasolják, de 3 hét után már nem szeretnék újra visszatérni rá.
Ha eddig más negatív mellékhatást nem tapasztaltam, akkor reménykedhetek, hogy a szédülésen kívül már egyéb panaszom nem lesz belőle?

| gyógyszer, gyógyszer elhagyása, szédülés
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2014 ;19(áprilisi)   InforMed

Válasz:  Az antidepresszív terápia beállítása, alkalmazása és leállítása is szerintem szoros orvos-beteg kapcsolatban képzelhető el. Abban az esetben az orvos utasításai szerinti mértékben és tempóban lehet csökkenteni és persze akkor, amikor a kezelőorvos is úgy gondolja, hogy a gyógyszer szedése nem indokolt. Ha a szédülés a gyógyszer elhagyása miatt következett be, akkor lassan el fog múlni, ellenkező esetben csak fel kell keresnie orvosát.
www.bezzegheva.hu
dr@bezzegheva.hu

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2014-05-02 03:05:18
| gyógyszer, gyógyszer elhagyása, szédülés