Seroxat elhagyása

Kérdés:  Sok éven keresztül szedtem Seroxat 20 mg-os gyógyszert, napi egyszer. A végefelé állandóan fáradtnak és álmosnak éreztem magam. Elhagytam egyik napról a másikra. Elmúlt a fáradság, álmosság, jól éreztem magam.
Később viszont erős szívdobogás jött elő elvonási tünetként. Napközben nem érzem, de aludni nem tudok tőle. Xanax vagy Frontin használ, ezektől tudok hajnalig aludni.
Három hónapja hagytam abba a gyógyszer szedését. Meddig tart még a gyógyszer mellékhatása? Mit ajánl a mellékhatások ellen?
Várom megtisztelő válaszát!

| gyógyszer, gyógyszer elhagyás, tünetek okának megállapítása
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2015 ;20(decemberi)   InforMed

Válasz:  Sajnos kérdéseire szerintem nem elég a netes tanácsadás. A leírtak alapján én nem vagyok biztos abban, hogy tünetei elvonási tünetek vagy netán mellékhatások, úgy gondolom ezeket-a fogalmakat is fontos lenne-tisztázni .-Nem tudhatom, annak idején miért kezdte el szedni az antidepresszánst, feltételezem, volt egy betegsége. Elképzelhető hogy a betegsége tért vissza, de ezt pontosan csak újabb vizsgálattal lehetne megállapítani vagy kizárni.
www.bezzegheva.hu
dr@bezzegheva.hu

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2015-12-15 20:12:56
| gyógyszer, gyógyszer elhagyás, tünetek okának megállapítása