Utrogestan-depresszió

Kérdés:  Terhesség alatt Utrogestan tablettát írtak fel. Néhány nap után egyre erősebb depressziós gondolataim szinte már pánikrohamszerű tüneteim lettek. Olvastam több helyen, hogy ez a gyógyszer okozhat ilyet.
Valóban így van, lehetséges ez? 2 éve kezeltek enyhe depresszióval. Előhozhatta megint?
Köszönöm válaszát!

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás, előny kockázat mérlegelése
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2016 ;21(áprilisi)   InforMed

Válasz:  Én is csak a betegtájékoztatóból tudok tájékozódni. Valóban leírják, hogy az említett gyógyszer okozhat vagy előhozhat depressziót. Ha feltétlenül szükséges szednie a gyógyszert, egyeztessen a nőgyógyásszal és a pszichiáterrel.-Mindig mérlegelni kell az előny-kockázat arányt.
www.bezzegheva.hu
dr@bezzegheva.hu

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2016-04-14 02:57:15
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás, előny kockázat mérlegelése