Hallásromlás

Kérdés:  34 éves férfi vagyok. Én egy skizofrén beteg vagyok, már 10 éve. Most azért írok Önnek mert nagy bajban vagyok, ugyanis már 2010 óta Olanzapint szedek, vagyis Parnassant.
A doktornőm februárban lecserélte a Parnassant Leponexre, mert sűrűn rám jött az önidegen-érzés, viszont 2017. március 9-e óta furcsán romlik a hallásom.
Voltam fülészeten - a hallásvizsgálatom negatív lett. Úgy romlik a hallásom mintha a térhallásom jelentősen csökkenne, vagyis nem üti az éles hang a dobhártyát.
Meg fogok süketülni vagy vissza fognak javulni a füleim, a hallásom? Mi okozhatja ezeket? Néha a bal oldali fülem zúg.
Válaszát köszönöm!

| gyógyszer, gyógyszerváltás, hallásváltozás
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2017 ;22(májusi)   InforMed

Válasz:  Sajnos látatlanban nagyon nehéz megmondani, hogy mi okozhatja hallása megváltozását. Jó hogy volt fülészeten, de szerintem érdemes lenne a pszichiáter kezelőjével részletesen átbeszélni hogy mi is a panasza, lehet összefügg az alapbetegségével inkább mint a gyógyszerváltással.
www.bezzegheva.hu
dr@bezzegheva.hu

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2017-05-29 05:34:12
| gyógyszer, gyógyszerváltás, hallásváltozás