Szorongás

Kérdés:  23 éves fiú vagyok, most lesz két éve, hogy édesapám meghalt. Azóta valami történt bennem, mert vannak tüneteim. Akkor voltam a háziorvosnál és írt Frontint. Szedem időközönként, most pl. az a tünetem, hogy a hasamban van valami fura érzés és bizsereg a lábam. Néha valami üt bennem, de amikor beveszem a Frontint akkor elmúlik.
Nyugtasson meg, ugye nincs semmi gond a hasammal!? Vérnyomásom tökéletes.

| szorongás, veszteség feldolgozás, lelki hátterű testi tünet
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2017 ;22(októberi)   InforMed

Válasz:  Hát, sajnos vizsgálat nélkül sem megnyugtatni sem megijeszteni nem tisztem, de nagyon valószínű, hogy ha a háziorvos kivizsgálta és nem talált szervi betegséget ,-nyugtatót javasolt, lelki hátterű testi tünet lehet a baja. Ha tünetei hátterében egy fel nem dolgozott elfojtott gyász lapul, akkor viszont a Frontin nem fogja meggyógyítani, csak elfedi a tüneteket. Ha két év óta vannak ezek a tünetei várhatóan maguktól nem fognak elmúlni, jó lenne, ha a háziorvoson kívül pszichiáter vagy pszichoterapeuta is foglalkozna magával.
www.bezzegheva.hu
dr@bezzegheva.hu

Kapcsolódó cikkek a Szorongásos betegségek (pánik, fóbia, kényszerbetegségek, stressz) rovatban olvashatók.

2017-11-23 04:06:51
| szorongás, veszteség feldolgozás, lelki hátterű testi tünet