Gyógyszer

Kérdés:  Tisztelt Dr. Nő! Ma kezdtem el szedni a Sertralin Sandoz 50mg filmtablettát és 0,25 Frontint. Úgy tudom, hogy az első hét elég rossz közérzetet ad. Nekem már ma elég feszült és furcsa közérzetem volt. Nem tudom, hogy ezt csak bebeszélem magamnak. Vagy attól félek, hogy nem fog hatni és sosem leszek jól. Milyen tüneteknek kell lennie, hogy esetleg nem jó nekünk a gyógyszer? Ezek mellett lehet-e tovább szednem a vas vitamint a C vitaminokat? Válaszát köszönöm!

| Sertralin hatása és mellékhatása
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2020 ;26(november)   InforMed

Válasz:  Feltételezem, beszélt Önnek a kezelő pszichiátere a gyógyszer hatásairól és mellékhatásairól. Enyhe és nem mindenkinél jelentkező mellékhatások, mint szédülés, esetleg hányinger, feszültségfokozódás az első 3-4 napban jelentkezhet, utána magától elmúlik. A gyógyszer gyógyító hatása- 2-3 hét szedés után mutatkozik. A páciensek többségének segít a gyógyszer, ha esetleg nem segítene eléggé, a következő kontroll alkalmával kell azt a kezelővel tudatni, aki a továbbiakban is támogatja a gyógyulását. Vitaminokat és ásványi sókat lehet szedni Sertralin mellett is.-

2020-11-23 17:24:37
| Sertralin hatása és mellékhatása
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop