Mi lehet ez?

Kérdés:  Jó napot kívánok! 23 éves frissen diplomázott nő vagyok. Kb. 2 hónapja magas pulzussal mentem a háziorvosomhoz. (95 és 116 között mozgott akkor a pulzusom) Kaptam rá gyógyszert, a Bisoprolol Sandoz 5 mg-ot, reggel és este fél-fél szem. Voltam vérvételen, kardiológusnál, csináltak szív ultrahangot, valamint 2 EKG-t is de mindent rendben találtak. A kardiológus ajánlotta, hogy csináltassak terheléses cukor vizsgálatot, kiderült, hogy IGT-m van, ami elvileg okozhat magas pulzust. Viszont a problémám még mindig fennáll: szívdobogás érzés, néha magas pulzus (gyógyszer mellett) mellkasi fura érzés. Eléggé pánikolós tudok lenni, könnyen a szívemre tudok venni dolgokat, elég sok stressz ért mostanában, államvizsga, új iskola, édesapám egészsége sem volt tökéletes ... lehetséges hogy a stressz, szorongás miatt nem tudom most mar jól érezni magam?

| lelki eredetű testi tünetek
| Bezzegh, É.; Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2020 ;26(szeptember)   InforMed

Válasz:  Lehetséges. Érdekes, hogy a sok kivizsgálás mellett vagy után pszichiáter felkeresése nem jött szóba, de ezt még, pláne a negatív szervi leletek birtokában érdemes lenne megtenni. A lelki jellegű kivizsgálásba és kezelésbe- legalább annyi energiát kell fektetni mint a szomatikusba …

2020-09-24 11:40:44
| lelki eredetű testi tünetek
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop