Vesekárosodás

Kérdés:  4 éve 2-es cukorbeteg lettem. Meforált és Diaprilt szedek. Elég jól betartom a diétát. Elvégeztetett több vérvételt az orvosom és 24-órás vizeletet vittem a laborba. Az eredményem aggaszt egy kicsit, mert a mostani éhgyomri cukrom 6, ez jó tudom, de a haemoglobin A1C 7,3. A mikroalbumin a vizeletbe 59,16 mg. Ezt látom, hogy a megengedettnek a duplája.
Ez mennyire káros a vesémre? Már visszaállíthatatlan a veseműködésem? Ez most már csak rosszabb lesz? Nagyon félek, hogy később művese-kezelésre kell járnom. Inkább megpróbálok még kevesebbet enni, az segíthet?
Válaszát előre is köszönőm!

| cukorbetegség, diabétsz
| Boncz, Á.; Az Orvos válaszol - Dr. Boncz Ágota 2009 ;14(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  A mikroalbumin emelkedés az első jele a vese érintettségének. A folyamatot késleltetni a közel normál vércukor és a 7 alatti haemoblobin A1C szinttel lehet. Igen, egyen még kevesebbet, napi ötszöri elosztásban és gyalogoljon minden nap fél órát!

Kapcsolódó cikkek a Cukorbetegség rovatban olvashatók.

2009-10-02 11:44:25
| cukorbetegség, diabétsz

Web Design & Development Prowebshop