Triglicerid-szint

Kérdés:  Kétségbe vagyok esve, mert van egy zsír-anyagcsere betegségem. Ha nem szedek gyógyszert 19-re is felmegy. A gyógyszereket - Lipidil, Fenobrát stb. - nem tudom szedni, mert nagyon fájnak a lábaim tőle, nem tudok miatta éjjel aludni, és van, amelyiktől napkiütést is kaptam.
Most a háziorvosom Innogemet írt fel. De ennek is elolvastam a mellékhatásait, ugyan azok, mint az előzőeknek. Nem szeretnék izomsorvadást kapni.
Nincs más hatóanyagú gyógyszer a magas triglicerid-szint csökkentésére? Mit csináljak, nem merem bevenni!

| gyógyszer, mellékhatás
| Boncz, Á.; Az Orvos válaszol - Dr. Boncz Ágota 2010 ;15(januári)   InforMed

Válasz:  Az Innogemnek más a hatóanyaga, így mások az esetleges mellékhatásai is. Ne a leírásnak, hanem a saját tapasztalatának higgyen! Próbálja ki bátran, ha mellékhatása lesz, még mindig van másik típusú gyógyszer! Sajnos ez a triglicerid szint olyan magas, hogy megváltoztatja a vér sűrűségét, áramlási tulajdonságait, elzárhatja a kisereket (különösen a hasnyálmirigyben) így mindenképpen kezelni kell!

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2010-01-31 15:42:09
| gyógyszer, mellékhatás