Lábujj zsibbadás, fázás

Kérdés:  2 koronária Bypass műtéten vagyok túl. Kezelt magas vérnyomás és kezelt 2-es típusú cukorbetegségem is van, koleszterin-szintemet ugyancsak gyógyszerrel (is) kezelik a diéta mellett.
1,5-2,5 éve jelentkezett az, hogy lábujjaim zsibbadnak, fáznak. Az elmúlt évben részt vettem emiatt egy ún. Nashwan-Parasound kúrán, de jelenleg ugyanazok a tüneteim, mint a kúra előtt, bár ott a műszeres vizsgálat a kezeléssorozat végén javulást mutatott.
Érdemes megismételnem a kúrát (amint azt befejezéskor javasolták), vagy van hatékonyabb eljárás is? Elég nagy kínálat van ez ügyben a piacon. 65 évesen nem szeretném a lábaimat elveszíteni!
Köszönöm válaszát! (Szombathely)

| cukorbetegség, neuropátia
| Boncz, Á.; Az Orvos válaszol - Dr. Boncz Ágota 2010 ;15(júliusi)   InforMed

Válasz:  A cukorbetegség szövődményként nemcsak szemészeti, de a perifériát ellátó idegrendszer, valamint az erek károsodása is kialakulhat. Diabetológus szakorvos felírhat Önnek gyógyszert, ami - amennyiben valószínűsíthető, hogy a cukorbaj okozza - a lábujjzsibbadását várhatóan enyhíteni fogja.

Kapcsolódó cikkek a Cukorbetegség rovatban olvashatók.

2010-08-08 22:10:46
| cukorbetegség, neuropátia
+ További hírek
hirdetés