Vércukor ingadozása

Kérdés:  Gyógyszeres cukorbeteg vagyok, gyógyszereim: R: 1 Avaglim 4/4 E: 3 mg Amaryll. Evés után a vércukorszintem megemelkedik, pl. 8,9, ilyenkor várok a következő étkezéssel, de 2 óra múlva a vércukorszintem leesik 2,7-re. Nem tudom az étkezéseket pontosan betartani. A vércukrom nagyon ingadozik, és sokszor rosszul vagyok a munkahelyemen, napi munkába járáskor.
Tisztelettel!

| diabétesz
| Boncz, Á.; Az Orvos válaszol - Dr. Boncz Ágota 2010 ;15(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  Addig, amíg nem sikerül az étrendet a gyógyszerszedéshez igazítani, a vércukorszint sajnos ingadozni fog. Ezek a gyógyszerek az inzulintermelést fokozzák azért, hogy a vércukorszint csökkenjen. Ha beveszi a gyógyszert, az hatni kezd, és ha nem rendszeres, többszörre elosztott és egyenletes a szénhidrátok (kenyér, zsemle, pékáru, tésztaféleség, rizs, burgonya, tej, édességek, lekvárok) bevitele, a vércukra hol magas, hol alacsony lesz.
Mindamellett úgy tűnik, sok ez a gyógyszer. Étkezzen az előírtak szerint, és ha nem változik a helyzet, forduljon diabetológushoz!

Kapcsolódó cikkek a Cukorbetegség rovatban olvashatók.

2010-10-09 23:18:20
| diabétesz

Web Design & Development Prowebshop