Vérhígító

Kérdés:  Astrix tablettát szedek 1 éve. Mostanában, mint az orvosság szedésének elején, fáj a gyomrom. Előfordult, hogy a derékfájásomra kaptam gyógyszert (Aflamin) és akkor nem kellett szedni az Astrix vérhígítót, a gyomrom sem fájt. Az orvos azt mondja, hogy majd elmúlik.
A gyógyszert akkor kaptam, amikor arra panaszkodtam, hogy terhelésnél (gyors menés, emeletre való felmenéskor) egy kicsit szorít a mellkasom.
A gyógyszer szedését abba lehetne hagyni? A keserű szájíz mitől lehet? Évenként egyszer-kétszer pár napig érzem. Ilyenkor diétázom.
Válaszát köszönöm!

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás
| Boncz, Á.; Az Orvos válaszol - Dr. Boncz Ágota 2011 ;16(novemberi)   InforMed

Válasz:  Az Aspirin nem vérhígító, hanem a vérlemezkék összecsapzódását gátolva véd a vérrögök kialakulása ellen. Hatását a C-vitamin nem befolyásolja. A Syncumár a vérhígító, ennek hatását fokozza (vérzékenységet okozhat!) a nagy dózisú C-vitamin.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2011-11-30 07:28:19
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás