Cukorbetegség - Hasmenés gyógyszertől

Kérdés:  37 éves, kétgyermekes anyuka vagyok, az utolsó terhességemnél jött ki a cukorbetegségem. Elkezdtem szedni a Meforal 1000 nevű gyógyszert, amitől a cukrom jó lett, mert a legmagasabb 7,2 értékem volt, de viszont a gyomrom kikészült tőle. Volt, hogy 10-18-szor is kellett mosdóba mennem, mindig híg volt a székletem, ezért abbahagytam, de most rosszabb lett a cukrom 17.
Néha rosszul vagyok, de nem merem beszedni a gyógyszert, mert fáj a gyomrom tőle.
Milyen gyógynövény alapú készítményt szedhetek vagy milyen másik gyógyszert?
Kérem mielőbbi válaszát!

| hasmenés, cukorbetegség, diabétesz, inzulinrezisztencia
| Boncz, Á.; Az Orvos válaszol - Dr. Boncz Ágota 2012 ;17(júliusi)   InforMed

Válasz:  Sajnos a gyógyszernek van néha hasmenést okozó mellékhatása. A gyógynövény alapú készítmény valószínű nem lesz elegendő. Többféle tabletta szedhető cukorbetegségben. Menjen vissza orvosához és beszéljék meg, mi lenne Önnek az ideális választás a Meforal helyett!

Kapcsolódó cikkek a Cukorbetegség rovatban olvashatók.

2012-07-20 19:42:07
| diabétesz, inzulinrezisztencia, cukorbetegség, hasmenés

Web Design & Development Prowebshop