Ájulás - Cukorbetegség?

Kérdés:  10 éves kislány tavaly novemberben rosszul lett az iskolában. Rosszulléte előtt fényeket látott, majd elájult. A tanárnő elmondása szerint görcsbe volt.
Majd 1 hónap után már megint az iskolában, megint fényeket látott, és megint ennivaló után elájult.
Epilepsziát állapítottak meg, én soha nem láttam a gyerekemet itthon rosszul lenni. Kétszer volt EEG-vizsgálaton, mindkettő negatív. Az MRI-je is negatív.
A második rosszullét után már szednünk kell az epilepszia gyógyszert. November (vagyis az első rosszullét után), minden este fájt a lába, a gerince. A gyógyszer óta fáj a hasa, a szemeit véresnek látjuk. És ami nagyon nem hagy nyugodni minket, hogy a második rosszullét után, vagyis mikor kiért a sulihoz a mentő, a kislányomnak csak 1-es volt a vércukorszintje!
Mi az Ön véleménye?

| cukorbetegség, inzulintermelés, ájulás
| Boncz, Á.; Az Orvos válaszol - Dr. Boncz Ágota 2013 ;18(februári)   InforMed

Válasz:  Gyerekosztályt kellene felkeresni kivizsgálás céljából. Kontrollált körülmények között sorozatos vércukor- és inzulinszint-mérésekkel el lehet dönteni, van-e cukoranyagcsere zavara, esetleg többlet inzulint termelő sejtek a szervezetében.

Kapcsolódó cikkek a Hormonok, cukorbetegség, pajzsmirigy rovatban olvashatók.

2013-02-17 04:33:31
| cukorbetegség, inzulintermelés, ájulás
hirdetés