Miért zsibbad a lábam a csípőprotézis után?

Kérdés:  A csípőműtétem 2015. június. 25-én volt. A problémám az, hogy azóta zsibbad a lábam térdnél, térd alatt és felette egy darabon, a láb belső felén. A zsibbadás állandó, de változó intenzitású. Mitől van ez, és mi a kilátásom arra, hogy ez el is múlik? Van rá valamiféle terápia, torna, vagy efféle gyógymód? Elég nehéz elviselni ezt az állandósult helyzetet. Csípőfájdalmaim nincsenek, csak ez a helyzet zavaró.
Ha behajtom a lábam a térdemben olyan érzésem van, mintha vízzel lenne tele, de nem látható duzzanat vagy ilyesmi. És ez nehezítette akkor a gyógytornát is, és most is még eléggé korlátoz a járásomban is. Mert nem úgy érzékelem a lábam mozgását, mint már kellene.
Tisztelettel várom a válaszát!

| csípő, Csípőprotézis, térd zsibbadás, csípÅ‘
| Farkas, J.; Az Orvos válaszol - Dr. Farkas Judit 2016 ;21(januári)   InforMed

Válasz:  Panaszkodott már erről az operáló kollégának is?
Először is azt kellene tisztázni, hogy valóban van-e ízületi folyadék a térdében. Ha nincs, akkor azt, hogy a zsibbadás hangyamászás érzés-e, és pontosan hol jelenik meg. A kezelés értelemszerűen a tünetet kiváltó októl függ.

Kapcsolódó cikkek a Csípőtáji sérülések, csípöízületi kopás, combcsonttörések rovatban olvashatók.

2016-02-12 21:58:37
| csípő, csípőprotézis, térd zsibbadás
hirdetés
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop