Focalis nodularis hyperplasia

Kérdés:  Jobboldalon, borda alatti nagyon erős fájdalommal kerültem a háziorvosomhoz. A CT vizsgálat eredménye: Focalis nodularis hyperplasia típusos képét mutatta.
Utána néztem, ez lehet ösztrogén tartalmú fogamzásgátlótól is, amit a magas tesztoszteron szintemre szedek.
A vérképemen magas a GGT: 47 U/mol., a haematológiánál a LYMPH absz: 4,75, a HCT: 0,36 RBG: 3,8. Ezek az értékek magasak, és fogalmam sincs, mi bajom lehet!
Csak találgat mindenki. Azt mondják, ha abbahagyom a fogamzásgátlót, visszahúzódik az 5 cm-es góc a májamon.
Kérem, mondjon valami konkrétabbat, mitől van? Ki tudja ezt jobban kivizsgálni? Ehetek egyáltalán mindent? Ez azt jelenti, hogy soha többé egy csepp alkoholt sem ihatok? Gyógyszert sem szedhetek semmilyet, mert azok is károsítják a májat?
Köszönöm előre is a válaszát!

| máj, focalis nodularis hyperplasia
| Makara, M.; Az Orvos válaszol - Dr. Makara Mihály főorvos 2009 ;14(januári)   InforMed

A focalis nodularis hyperplasia leggyakoribb oka valóban a fogamzásgátló szedése. A fogamzásgátló elhagyása után az elváltozás visszahúzódik.

Kapcsolódó cikkek a Májbetegség tünetei rovatban olvashatók.

2009-02-01 17:56:20
| máj, focalis nodularis hyperplasia
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop