Műtét utáni emlékezetkiesés

Kérdés:  Édesanyámat 2 napja műtötték combnyaktöréssel. 85 éves, elesett a lakásban. Szerencsére ezen kívül más része nem sérült meg.
24 órával a baleset után műtötték meg, addig a megfigyelőben feküdt. Ezt műtő- és orvoshiánnyal indokolták, illetve azzal, hogy súlyosabb sérültek érkeztek, akiket sürgősen kellett műteni. Okozhatott ez a késlekedés valamilyen maradandó károsodást?
Anyukám szellemileg nagyon jó állapotban van, időnként előfordul, hogy nem tudja, hová tett valamit, de általában emlékszik az eseményekre. Most az a helyzet, hogy az esésre még emlékszik, de az utána történtekre egyáltalán nem. Azt sem tudta, hogy megműtötték, hogy mióta van itt, ki volt bent nála, mit mondott stb. Viszont pontosan tudja, pl. az én telefonszámomat, a bankkártyája számát, azt, hogy milyen telefonszám hová van felírva, melyik borítékban van otthon a készpénz stb.
Ilyenkor mi történik, az altatás, illetve a műtét előtti alapos nyugtatózás károsította-e esetleg a gondolkodását?
Válaszát köszönöm, tisztelettel!

combnyaktörés | Az Orvos válaszol - Dr. Glanz János főorvos 2009 ;14(novemberi)   InforMed | Glanz, J.
Válasz:  Ha valóban combnyaktörésről van szó, azt lehetőleg mielőbb meg kell operálni, a combfejelhalás veszélye miatt, bár ez az esetek 2/3-ában akkor is bekövetkezik. Nem valószínű, hogy altatásban végezték a műtétet, általában gerincvelői érzésztelenítésben szokásos. A műtét előtti gyógyszerelés elkerülhetetlen. Idős embereknél kórházban gyakori a zavartság, ez hamar elmúlik.

Kapcsolódó cikk: Combnyaktörés

2009-11-29 18:45:15
| combnyaktörés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop