Lábtörés - Az első csonttörésem

Kérdés:  5 héttel ezelőtt a jobb lábamon csonttörést szenvedtem. Pontosabban a lábfejem V. középcsontja törött. Egy hét fekvőgipsz, majd három hét járógipsz után levették a gipszet. A rögzítés ideje alatt Zibor 3500-at kellett szúrnom. A lábam enyhén bedagadt estére a gipszben, de komolyabb panaszon nem volt.
Miután levették a gipszet, azóta éjszakánként elzsibbad a lábam, egészen a csípőmig. Az enyhe dagadás megmaradt (estére bedagad), és a lábam színe sem mindig egyforma. Időnként lilás színben pompázik.
Ez a töréssel és a gipszeléssel együtt járó tünetek, vagy azért gondoljak 34 évesen komolyabb dologra is? Habár ezt kizárnám a Zibor 3500 adagolása miatt?
Tisztelettel és köszönettel várom válaszát!

| gipsz, lábdagadás
| Glanz, J.; Az Orvos válaszol - Dr. Glanz János főorvos 2010 ;15(májusi)   InforMed

Válasz:  Nem valószínű, hogy mélyvénás trombózisa lenne, miután írta volna, ha fájdalma is lenne. A panaszokat a gipszrögzítés okozza.

Kapcsolódó cikkek a Lábszár, boka, láb sérülések és elváltozások rovatban olvashatók.

2010-05-14 23:30:52
| gipsz, lábdagadás
hirdetés
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop