Adrenalin érzékenység?

Kérdés:  Tisztelt Doktor Úr! Hosszú évek óta problémát okoz, hogy amikor fogorvosi beavatkozások alkalmával Lidocain injekciót kapok, utána rosszul érzem magam, szorít a szívem, szorongás fog el és ez az állapot egyre hosszabb ideig tart. Sőt ahogy telik az idő, egyre kellemetlenebb. Most egy kisebb sebészeti beavatkozás kapcsán jeleztem az orvosnak, aki ezt el fogja végezni, hogy problémám van ezzel, de ő azt mondta, hogy a fogászati beavatkozásoknál a nyálkahártyába adják az injekciót, ezért lehet kellemetlenebb. Kevés szert befecskendezett, fél óra múlva megállapította, hogy nem piros, tehát nem vagyok allergiás. A szúrás helyén nagyobb fehér folt keletkezett, ami még négy óra múlva is ott volt. Kb. 20 óra telt el ez után, amikor megint jelentkezett a szokásos szívtájéki szorítás és a hozzá tartozó rossz közérzet, a szorongás. Ez több óra után enyhült csak. Nagyon ijesztő és kellemetlen. Június 8-ra vagyok előjegyezve a műtétre és szeretnék valamilyen információhoz jutni, mert szinte félek a következő rohamtól. Korábban találtam Öntől ezzel a témával kapcsolatosan információt, ezért szeretnék segítséget kérni. Amennyiben nem tud nekem segíteni, kérem, javasoljon valamilyen megoldást vagy szakembert, akihez fordulni tudnék. Előre is köszönöm a segítségét, bármi is legyen az, mert szeretnék ennek a dolognak a végére járni és szeretném, ha lenne valamilyen megoldás. Köszönettel:

| adrenalin reakció
| Glanz, J.; Az Orvos válaszol - Dr. Glanz János főorvos 2021 ;27(május)   InforMed

Válasz:  A fogorvosnál jelentkező adrenalin reakciót nem allergia okozza, hanem az adrenalin általános hatása, mindegy, hová adják. Ne kapjon adrenalint, és keressen másik orvost!

2021-05-18 13:42:20
| adrenalin reakció
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop