Kedélyváltozás gyógyszerek mellékhatásaként

Kérdés:  Édesapám már évek óta magas vérnyomással küszködik, szedi rá a gyógyszereket is. Történetesen Lotensint és Norvascot. Az egyik gyógyszer ismert mellékhatása a hirtelen kedélyváltozás, illetve súlyosabb esetben depresszió, a dobozban található leírás szerint.
Apukám állapota ennek ellenére romlik, nem hajlandó orvoshoz fordulni, semmilyen segítséget nem hajlandó tőlünk, családtagjaitól sem elfogadni. Már teljesen kétségbe vagyunk esve emiatt édesanyámmal.
Ön mit tenne ilyen esetben a helyünkben, hogy segíthessünk édesapámon?
Köszönettel!

| depresszió, szorongás, gyógyszer
| Kádár, J.; Az Orvos válaszol - Dr. Kádár János 2010 ;15(decemberi)   InforMed

Válasz:  Kedves érdeklődő, a fenti szerek KIVÉTELKÉNT, ritkán okozzák a fenti panaszokat. Erősen kétlem, hogy ezektől a gyógyszerektől alakult volna ki depresszió.
Két lehetőséget is látok: érdemes egy próbát tenni a háziorvos segítségével, a gyógyszerek átcserélésével.
A depresszív-szorongásos kórképekbe nem lehet így látatlanba "belepiszkálni", szükség esetén akár házhoz is lehet hívni a területileg illetékes szakrendelő elmeorvosát.
Tisztelettel, Kádár János

Kapcsolódó cikkek a Depresszió és mánia rovatban olvashatók.

2010-12-19 12:56:42
| depresszió, szorongás, gyógyszer