Gyógyszerallergia?

Kérdés:  Az utóbbi 3 hónapban sok mindenen átestem, először vetélés, majd kiújult a morbus crohn betegségem hasmenéssel. Kissé depressziós is lettem, és van pajzsmirigycisztám is. 2 hete nagyon viszketek, főleg a hátam, nem nagy piros foltok vannak, hanem csak mindig viszket. Mindig kivakarom.
Lehetséges, hogy orvosságallergia? Mindegyiket már szedtem valamikor korábban is. Szedek most Euthyroxot a pajzsmirigyre, Pentasat a Crohnra, Xanaxot es Elify XR antidepresszánst, ami venlaflexitn tartalmaz.
Ön szerint, mi okozhatja a bajt? 37 éves anyuka vagyok.

| viszketés, bőrviszketés, allergia
| Kádár, J.; Az Orvos válaszol - Dr. Kádár János 2010 ;15(decemberi)   InforMed

Válasz:  Kedves érdeklődő, sajnos nagyon "macerás" az ilyen viszkető foltok vizsgálata. Gyógyszerallergia is lehet, de a panaszokat okozhatja étel, kozmetikum, illatanyag, szappan is. Próbáljon meg allergénmentes babaszappant, egyszerű mosószert, hogy ha nem múlik, azután, az ünnepek múltával megmutathassa magát.
Tisztelettel, Kádár János

Kapcsolódó cikkek a Viszketés rovatban olvashatók.

2011-01-04 23:38:50
| viszketés, bőrviszketés, allergia

Web Design & Development Prowebshop