Clostridium difficile toxin

Kérdés:  Székletvizsgálattal diagnosztizált C. difficile toxin szerintem makacs, közel 4 hete tartó nyákos hasmenést okoz napi 3x250 mg Metronidazol szedése mellett.
Arra gondolok, hogy folyamatosan visszafertőzhetem magam, annak ellenére, hogy fertőtlenítős kézmosószerrel, akár "százszor" is kezet mosok naponta, de széklet után rituálisan háromszor biztosan. Klinikai kezelésekről lehet csak olvasni, ahol 8-14 nap alatt meggyógyul a beteg, otthoni kezelésről, speciális higiéniáról nem. Mivel irtózok visszamenni abba a kórházba, ahol ezt a fertőzést kaptam (valószínűleg E- coli elleni antibiotikum elrendelésével segítve), kérem szíves tanácsát, mivel segíthetném gyógyulásomat a Klion tabletta szedése mellett?
Tisztelettel, egy 65 éves férfi.

| hasmenés, antibiotikum
| Kádár, J.; Az Orvos válaszol - Dr. Kádár János 2011 ;16(januári)   InforMed

Válasz:  Kedves Uram, a C. difficile baktérium a normális bélflóra szokásos tagja, jelenléte nem fertőzés eredménye, mindenkiben megvan. Amennyiben valamilyen okból elszaporodik (jellemző módon antibiotikum szedés okoz ilyet, és a bélflóra "felborul"), akkor jelenik meg a bélben a baktérium által termelt toxin számottevő mennyiségben.
A Klion tankönyvi adagja a betegségben nem 3x250 mg, hanem 3x500 mg naponta.
Tisztelettel, Kádár János

Kapcsolódó cikkek a Hasmenés, székrekedés rovatban olvashatók.

2011-01-24 23:17:00
| hasmenés, antibiotikum
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop