90 napos diéta mellékhatásai

Kérdés:  Januárban elkezdtem a 90 napos diétát, amelynek végeztével hajhullást tapasztaltam, bár igaz, hogy fogytam is a diétától. 3 hónap kihagyás után most ismét elkezdtem 2 hete a diétát.
Ez a diéta okozhat hajhullást? Ön szerint, milyen mellékhatásai vannak ennek a diétamódszernek?
Válaszát előre is köszönöm!

| súlyfelesleg, elhízás, diéta, hajhullás, súlyfelesleg
| Kádár, J.; Az Orvos válaszol - Dr. Kádár János 2012 ;17(júliusi)   InforMed

Válasz:  Kedves érdeklődő, a kiegyensúlyozott diéták, mint ez is, nem okoznak hiánybetegséget. Számomra is csak az internetes, publikus reklámanyagok a hozzáférhetőek, ezekben mellékhatásról nem olvasni.
Amennyiben az egybeesésen túlmenően oki kapcsolat is fennáll a hajhullásával, akkor ennek oka lehet pl. a bélflóra átalakulása a diéta következtében. Esetleg probiotikumokkal próbálkozhat.
Tisztelettel, Kádár János dr.

Kapcsolódó cikkek az Elhízás, fogyókúra rovatban olvashatók.

2012-07-20 19:29:08
| súlyfelesleg, elhízás, diéta, hajhullás

Web Design & Development Prowebshop