ASA Protect 100 érzékenység?

Kérdés:  T. Doktor Úr! 65 éves férfi vagyok. Éveken keresztül háziorvosom javaslatára ASA Protect 100 mg-os gyógyszert is szedtem, magas vérnyomásom gyógyszerei mellett. Szintén hosszú ideje baloldalt hasi tompa, nagyon enyhe fájdalmat éreztem. Különböző vizsgálatokon voltam, köztük colonoscopián is. Itt enyhe gyulladást találtak, de még gyógyszert sem írtak fel, a doktornő szerint ez csak fokozódó fájdalom esetén indokolt. Több mint féléve abba hagytam az ASA Protect szedését és a hasi fájdalom elmúlt. Néhány hét után újrakezdtem a gyógyszer szedését, a hasi fájdalom ismét jelentkezett. Most mar hónapok óta nem szedem ezt a gyógyszert, és nincs hasi fájdalmam. Kérdésem: - lehetséges a gyógyszernek ez a hatása? - a gyógyszer elhagyása növeli számomra az agyvérzés, vagy szívinfarktus elfordulásának esélyét? (sajnos felmenőim között ezek gyakoriak voltak) Köszönöm válaszát! Üdvözlettel!

|
| Kádár, J.; Az Orvos válaszol - Dr. Kádár János 2020 ;26(január)   InforMed

Válasz:  Kedves Érdeklődő, a kérdés érdekes, mert nem látom a magyarázatot. Az ASA okozhat allergiás tüneteket, azonban ez nem ilyesfajta emésztési zavarral jár. Az ASA okozta esetleges fekélykeltő hatás inkább érvényesül a gyomorban, mint másutt. (Figyelemreméltó adat amúgy, hogy tartós ASA szedés mellett a vastagbél-daganatok incidenciája kb. 5%-kal kisebb). Tisztelettel, Kádár János dr.

2020-01-14 17:19:47
| ASA protect, hasfájás

Web Design & Development Prowebshop