Asztma - Miért hízik?

Kérdés:  5 éves a kisfiam, 2 éves korban derült ki, hogy asztmás, sokat volt beteg, Singular minit kap, Flixotidot és szükség esetén Ventolint. Fizikai terhelésre leizzad, szeme karikás, és a kis hasa jár, Ventolinra szűnik, de emellett nagyon sokat hízott. Van köze a gyógyszerek mellék hatásának? Cukra jó, a pajzsmirigye is. Volt 1,5 éve egy heresérv-műtéte is.

| asztma, elhízás, gyógyszer
| Kaszó, B.; Az Orvos válaszol - Dr. Kaszó Beáta 2010 ;15(januári)   InforMed

Válasz:  A felsorolt gyógyszereknek, ha azt az előírt adagban használják, nincs ilyen mellékhatása. Az azonban előfordulhat, hogy mivel terheléskor kisfia rosszul érzi magát, ezért kevesebbet mozog, s ez vezet a hízáshoz. Beszéljenek gondozó orvosukkal, mert lehet, hogy változtatni kellene a gyógyszereken. Ha terheléskor tünetmentes, akkor pedig sokat kell mozognia.

Kapcsolódó cikkek az Elhízás, fogyókúra rovatban olvashatók.

2010-01-10 15:37:25
| asztma, elhízás, gyógyszer