Fehér, lepedékes nyelv

Kérdés:  Voltam fogorvosnál, mert nagyon csúnya lepedék borítja a nyelvemet, pedig azt is mosom, amikor a fogamat, írt ecsetelőt, de nem múlik el, pedig már elhasználtam. Ön szerint, keressek fel egy szájsebészt, vagy emésztőszervi problémáról lehet szó?

| lepedékes nyelv, gyógyszer-mellékhatás, gombás fertőzés, cukorbetegség
| Kiss, E.; Az Orvos válaszol - Dr. Kiss Eszter Ágnes 2011 ;16(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  Érdemes lenne háziorvosával, vagy szájbetegségekben tapasztalt fogorvossal, illetve szájsebésszel megnézetnie a nyelvét. Gyógyszer-mellékhatás, gombás fertőzés is okozhatja az elváltozást, de nem kizárt, hogy magas vércukorszint vagy emésztőszervi probléma áll a háttérben.

Kapcsolódó cikkek:
Gombás fertőzések
Gyógyszer a családban
Szájszag, nyelvégés, afta, herpesz, rák

2011-09-12 04:24:02
| lepedékes nyelv, gyógyszer-mellékhatás, gombás fertőzés, cukorbetegség
+ További hírek