Vesezsugorodás

Kérdés:  2007 decemberében kezdtek el kezelni Tbc-re. 15,5 hónapig szedtem Isonicidet és Rifamed 300 mg tablettát.
2009. áprilisban már nem kellett szednem a gyógyszereket. Szeptember végén újra tbc-t állapítottak meg. Újra szedni kell a Rifamedet, Isonicidet, Suralt és a PZA-t.
Májusban voltam hasi ultrahangon. Decemberben kontrollra kellet mennem. Itt megállapították, hogy a jobb oldali vesém hossza 13 mm, valamint a szélessége is 13 mm-rel csökkent. A bal odali 135x60 mm-ről 130x58 mm-re csökkent.
Az internetről tudtam meg, hogy ha hosszabb idő kihagyása után újra kell szedni a Rifamedet, ez veseelégtelenséget okoz. Azt írják, hogy azonnal abba kell hagyni a Rifamed szedését. A kezelő tüdőgyógyász főorvosom ezt nem említette. Mindenképpen menni akarok ebben az ügyben szakorvoshoz, de sajnos ma már nem azonnal lehet bejutni az előjegyzés miatt. A zsugorodást ezek a gyógyszerek okozták?
Egyébként semmit nem éreztem a vesémmel kapcsolatban.
Üdvözlettel!

| gyógyszer, mellékhatás
| Koncz, P.; Az Orvos válaszol - Dr. Koncz Pál 2010 ;15(januári)   InforMed

Válasz:  Mind tüdőgyógyásszal, mind urológussal meg kell a leletet konzultálni.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a Családban rovatban olvashatók.

2010-01-27 20:23:51
| gyógyszer, mellékhatás