Hajritkulás - AVODART 0,5 mg lágy kapszula

Kérdés:  Én egy aggódó édesanya vagyok. A fiam 30 éves, eddig mandulaműtéten kívül komolyabb betegsége nem volt. Az utóbbi időben a fejtetőn elkezdett erősen ritkulni a haja, sok minden kegyszert kipróbált, de nem volt hatásos.
Olvasta a neten, hogy az említett AVODART kapszula mellékhatása a haj fokozott növekedése lehet bizonyos százalékban. Mindenképpen szeretné kipróbálni.
Szeretném megtudni, hogy csupán a mellékhatás elérése érdekében - mivel nincs prosztataproblémája - lehetséges az említett kapszula szedése? Vannak veszélyei?
Kérdésemmel azért fordulok Önhöz, mert tudomásom szerint ezen gyógyszert a prosztata jóindulatú nagyobbodása esetén használják.

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás
| Koncz, P.; Az Orvos válaszol - Dr. Koncz Pál 2017 ;22(októberi)   InforMed

Válasz:  Nem ajánlanám a gyógyszer szedését fiánál.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2017-10-20 00:40:46
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás