Pfizer oltás mellékhatása?

Kérdés:  Tisztelt Doktorúr! Múlt héten pénteken kaptam meg az első Pfizer oltást. Kettő napig vállfájdalom és nyirokcsomó duzzanat volt a tünetem, mely a harmadik napra el is múlt. Azonban ezt követően erős szívtájéki szúrás, illetve félredobbanások vették kezdetüket (napi 10-15 alkalom volt utóbbiból észlelhető, testhelyzettől és tevékenységtől függetlenül). Decemberben voltam kardiológusnál, aki mitrális prolapsust diagnosztizált. Magne B6 szedését javasolta. Kezelt magasvérnyomás betegségem van, melyre napi 1 Vidotint (4 mg) szedek, 37 éves nő vagyok. Ezek a "szívpanaszok" lehetnek-e az oltás mellékhatásai, vagy más jellegű a probléma? (Két napja Panangin Fortet szedek, melyre kissé enyhültek a tüneteim). Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszukat, illetve a munkájukat.

| oltás mellékhatás
| Lakos, A.; Az Orvos válaszol - Dr. Lakos András 2021 ;27(május)   InforMed

Válasz:  A mitralis prolapsus semmiféle kezelést sem igényel, csak időnként ellenőrizni kell. Szívpanaszai miatt kardiológiai vizsgálata indokolt. Függetlenül attól, hogy oltási szövődménynek tartom vagy sem. A mellékhatást az NNK honlapján keresztül jelentenie kell önnek is, és az orvosának is. Csak akkor lehet megbizonyosodni egy tünet, betegség oltással való összefüggéséről, ha bejelentik. Én nem olvastam ilyen mellékhatásról, de ez nem jelenti azt, hogy nem is fordult még ilyen elő. Lakos dr.

2021-05-09 12:58:44
| oltás mellékhatás
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop