Látásromlás fogamzásgátló miatt?

Kérdés:  Okozhat hirtelen látásromlást a Cypromix fogamzásgátló tabletta? 3 évig szedtem Yasminellet, semmi bajom nem volt vele. Fél éve elkezdtem szedni a Cypromixet. Abbahagytam, majd rá két hónapra most elkezdtem újra szedni és a szedéstől számított 3-4 napon észrevettem, hogy rosszabbul látok az egyik szemmel.
Szemészorvos kivizsgált. A szememmel baj nincs.
Okozhat ilyet a tabletta? Hagyjam abba?
Köszönöm előre is!

| fogamzásgátló, mellékhatás
| Papp, Z.; Az Orvos válaszol - Prof. Dr. Papp Zoltán 2011 ;16(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  Igen, okozhat a tabletta ilyen mellékhatást, függessze fel a szedését. Elképzelhető, hogy a tabletta okozta érösszehúzódás áll a látászavara hátterében.
Célszerű ideggyógyászhoz fordulnia!

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2011-09-20 22:37:16
| fogamzásgátló, mellékhatás

Web Design & Development Prowebshop