Fogamzásgátlás - Nuvaring gyűrű

Kérdés:  34 éves vagyok. Először használom a Nuvarig gyűrűt. A felhelyezés 2,5 hete vasárnap történt, most vasárnap kellene kivennem. Ez idő alatt párszor volt kisebb vérzés, barnás folyás, néha közösülés után is. Ez nem is aggasztott, a leírásban benne volt. Viszont, ami megijesztett, hogy görcsöl a hasam, és erősebb vérzés kezdődött, a tünetek szerint megjön a menstruációm, pedig a gyűrű még 4 napig fent kell, hogy legyen. A leírás szerint csak kivétel után pár nappal kellene megjönni a menstruációnak. Az első alkalommal normális lehet ez a reakció is? Végig olvastam egy pár fórumot, de sehol nem írtak ilyen mellékhatást.

| fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2009 ;14(júliusi)   InforMed

Válasz:  A NuvaRing-re rengeteg a panasz, javaslom, térjen át tablettára. Az ok: a hüvelyből nem megbízható a hormonok felszívódása, emellett gyakran van mellette hüvelygyulladás is.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás, abortusz rovatban olvashatók.

2009-07-13 21:39:37
| fogamzásgátlás
hirdetés